Göster/Gizle
31 Mayıs 2020- Pazar   /    18.232.38.214      Onaylanmayan Mail Adreslerine Ait Yorumlar Sistemde Gözükmemektedir.

GÜREŞÇİ KIZLAR NİKSAR’DA

https://www.niksaracicek.comNiksar Sevgi Evleri öğrencilerinden Ceren Baltacı Türkiye 2. si, Kardelen Ay Türkiye 3. sü olarak Bolu da yapılan Minik Bayanlar Türkiye şampiyonasında dereceye girdi.

23.06.2015 - 17:29   /   Okunma Sayısı: 5028

  

            Niksar Sevgi Evleri öğrencilerinden Ceren Baltacı Türkiye 2. si, Kardelen Ay Türkiye 3. sü olarak Bolu da yapılan Minik Bayanlar Türkiye şampiyonasında dereceye girdi.

            Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Niksar Sevgi Evlerinde kalan öğrencilere Niksar Gençlik Spor Müdürlüğü Güreş antronörü Esra Selem Güreş kursları vererek öğrencilerin Güreş sporunda başarılı olmasını sağlıyor.

            Niksar Gençlik ve Spor Müdürlüğü antrönörü Esra Selem  Niksar’daki kız çocuklarının ata sporuna karşı daha duyarlı olmaları için yoğun çalışma içinde, Selem Niksar’da bulunan Sevgi Evlerindeki  kız çocuklarını Sevgi Evleri salonunda verdiği Güreş eğitimi ile eğitiyor ve Türkiye de yapılan müsabakalara götürerek kızların derecelere girmesini sağlıyor, Türkiye genelinde yapılan son Minik Bayanlar Türkiye yarışmalarında yaklaşık 235 sporcunun katıldığı müsabakada 2. lik ve 3. lük dallarında başarı sağlayarak bölgede bulunan kızların Güreş sporuna olan ilgili artırıyor.

            Ayrıca  Mayıs ayında İzmir de  yapılan 15 ülkenin katıldığı Uluslararası  Yıldızlar Güreş turnuvasında ülkemizi temsilen Kader Ergöçer adlı Sevgi Evleri öğrencisi katıldığı müsabakada Milli Güreşçi ünvanını kazanmış oldu.

            Kızlar katagorisinde Güreş müsabakalarına katılan ve Milli olan Güreşçiler Lise eğitimi tamamlandıktan sonra Beden Eğitimi Fakültelerine girme hakkına sahip oluyor.

            Niksar’da Güreş sporunu kızlara eğitmekte başarılı olan Milli Antröner Esra Selem ve sporcularına başarılar dileriz.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...