Göster/Gizle
16 Ocak 2021- Cumartesi   /    3.239.109.55      Onaylanmayan Mail Adreslerine Ait Yorumlar Sistemde Gözükmemektedir.

12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabil..

ÖLÜYORUZ NEFES ALAMIYORUZ !

ÖLÜYORUZ NEFES ALAMIYORUZ ! Niksar ovasında dikili olan kavak ağaçlarının bahar ayı ile beraber ürettiği polen (pamukcuk) şeklinde havada uçuşan ve insanların ağzına gözlerine do..

SÜREKLİ UNUTUYORSANIZ DİKKAT!

SÜREKLİ UNUTUYORSANIZ DİKKAT! Sık sık randevularınızı unutmaya mı başladınız? Hesaplama zorlukları çekiyor, her zaman yaptığınız günlük işlerin sıralamasında karışıklık mı yaşıyors..

E-Reçete Kullanım Oranında %97 ile Tokat ve Bolu İlk Sırada

E-Reçete Kullanım Oranında %97 ile Tokat ve Bolu İlk Sırada Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, illere göre e-reçete kullanım oranlarını açıkladı...

ÇOCUĞUNUZUN OKUL FOBİSİNİN NEDENİ ‘SİZ’ OLABİLİRSİNİZ

ÇOCUĞUNUZUN OKUL FOBİSİNİN NEDENİ ‘SİZ’ OLABİLİRSİNİZ OKUL FOBİSİNİ ÖNLEMEK İÇİN ÇOCUĞA NASIL YAKLAŞMALIYIZ?..

SICAKLAR KONSANTRASYONU BOZUYOR, STRESİ TETİKLİYOR!

SICAKLAR KONSANTRASYONU BOZUYOR, STRESİ TETİKLİYOR! Sıcak ve bunaltıcı havalar, bir yandan gündelik hayatı olumsuz etkilerken, diğer yandan da çalışma hayatında konsantrasyon bozukluklarına yol açıyor. ..

DİYABETE NEDEN OLAN 10 ETKEN

DİYABETE NEDEN OLAN 10 ETKEN Ülkemizde hızla yaygınlaşan tehlike!..

ÇAPRAZ BAĞIMLILIK TEHLİKESİNE DİKKAT

ÇAPRAZ BAĞIMLILIK TEHLİKESİNE DİKKAT Obeziteden kurtulayım derken alkol ve sigaraya başlamayın ..

Cilt sağlığınız için tehlike alarmını beklemeyin!

Cilt sağlığınız için tehlike alarmını beklemeyin! Güneş ışınlarına karşı yeterli korunamadığımızda cildimiz için tehlike alarmı çalmaya başlıyor. Kanser türleri arasında en sık görülen deri kanseri he..

SICAK HAVADA AZ SU İÇMEK BÖBREKLERİ YORUYOR

SICAK HAVADA AZ SU İÇMEK BÖBREKLERİ YORUYOR Son günlerde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle vücutta sıvı kayıpları görülebiliyor. ..

KARBONMONOKSİT (CO) ZEHİRLENMESİNE DİKKAT

KARBONMONOKSİT (CO) ZEHİRLENMESİNE DİKKAT "Sessiz Katil"e Dikkat.....

ATIK PİLLER İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARA UMUT OLDU

ATIK PİLLER İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARA UMUT OLDU Zeytinburnu Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem çevreye hem de işitme engellilere yönelik özel bir çalışmaya imza attı. ..

“FAZLA GÜNEŞ DNA HASARI RİSKİNİ ARTTIRIYOR!”

“FAZLA GÜNEŞ DNA HASARI RİSKİNİ ARTTIRIYOR!” Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, insanların güneşle teması artmakta ve fazla güneşe maruz kalan birçok kişi ben artışı, çillenme gibi sorunlar yaşa..

SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN 10 ANAHTAR KELİME

SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN 10 ANAHTAR KELİME Günümüzde yaşam süresinin uzamasıyla sağlıklı yaşlanmak, ileri yaşta kimseye bağımlı olmamak, fiziksel ve ruhsal açıdan zinde hissetmek kuşkusuz çok d..

HÜCRE YENİLEME ÇALIŞMALARI GOÜ'DE YAPILIYOR

HÜCRE YENİLEME ÇALIŞMALARI GOÜ'DE YAPILIYOR GOÜ Rektörlüğü'nün katkılarıyla Biyomühendislik bölümünde kurulan Hayvan Hücre ve Doku Kültürü Laboratuvarı faaliyete geçirildi...

TOKAT ORGAN BAĞIŞINDA 17’NCİ SIRADA

TOKAT ORGAN BAĞIŞINDA 17’NCİ SIRADA Tokat’ta organ bağış sisteminde 2010 bağışçının bulunduğu ve Tokat’ın Türkiye sıralamasında 17’nci sırada yer aldığı bildirildi...

ALZHEİMER’DAN KORUNMANIZA YARDIMCI BESİNLER

ALZHEİMER’DAN KORUNMANIZA YARDIMCI BESİNLER Günümüzde erken yaş döneminde de görülmeye başlayan ve kesin bir tedavisi olmayan Alzheimer’dan korunmak için hayatınıza dahil etmeniz gereken besinle..

YENİ DOĞAN BEBEKLERE BAŞKAN'DAN MERHABA

YENİ DOĞAN BEBEKLERE BAŞKAN'DAN MERHABA Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Niksar Devlet Hastanesinin ilk bebeklerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Baş..

ANTİBİYOTİK KULLANIRKEN BU BESİNLERDEN UZAK DURUN!

ANTİBİYOTİK KULLANIRKEN BU BESİNLERDEN UZAK DURUN! İyileşmek için kullandığınız ilaçların özellikle antibiyotiklerin yanında aldığınız takviyelerin ilaçların etkisini azaltabileceğini biliyor muydunuz?..

GÖZLERİ GÖRMEYENLERİN IŞIĞI OLDU

GÖZLERİ GÖRMEYENLERİN IŞIĞI OLDU Dünyanın 113 ülkesinde milyonlarca insana yardım eli uzatan Kimse Yok Mu Derneği (KYM), gözleri katarakt yüzünden görmeyen 68 Nepalli vatandaşı Bayram..