Göster/Gizle
31 Mayıs 2020- Pazar   /    18.232.38.214      Onaylanmayan Mail Adreslerine Ait Yorumlar Sistemde Gözükmemektedir.

ORYANTİRİNGÇİLER NİKSAR KALESİ'Nİ GEZDİ

https://www.niksaracicek.comOryantiring Sporu için Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen öğrenciler Niksar'ın tarihi yerlerini gezmeye devam ediyorlar.

21.8.2015 - 10:11   /   Okunma Sayısı: 2513

  

Oryantiring Sporu için Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen öğrenciler Niksar'ın tarihi yerlerini gezmeye devam ediyorlar.

         Niksar'da organize edilen oryantiring sporcularının gelişim kampı 65 sporcunun katılımı ile başlamıştı. Türkiye Oryantring Federasyonu Sporcu Kampı Öğrencileri Niksar Kalesini rehber eşliğinde gezerek Niksar'ın tarihi hakkında bilgi sahibi oldular. Antalya Kafilesi lideri ve Oryantring Antrenörü Ömer Gök burada yaptığı açıklamada; “Niksar tarihi ve doğasıyla cennet bir şehir. Doğası ve tarihi ile geçmişi ile büyük bir manevi havası var. İnşallah ileri ki dönemler de Niksar’da yine kamp yapma şansımız olur” diye konuştu.

         Oryantiring  Sporu Harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmekte. Bu spor için oldukça elverişli olan Niksar'da bu etkinliklerin sürdürüleceği, Niksar Belediyesi'nin de bu sporun gelişmesi için destek vereceğini daha önceki haberimizde belirtmiştik. Niksar'ın daha sosyal olması için gerekli olan bu adımların atıldığı Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Tekin Çolakoğlu'nun da verdiği "Niksar Oryantiring'de Marka Şehir" mesajı ile daha da somutlaştı.

         Niksar'da Oryantiring Sporu'nun gelişmesinde öncü olarak bilinen İlker Yılmaz Melikoğlu da Niksar'da yapılan Oryantiring çalışmaları ile bu sporu Niksarlılara sevdiren kişi olarak tanınıyor.  Bu organizasyonun Niksar'da yapılmasına vesile olan Melikoğlu bu etkinliğin Niksar'da yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...